Бездротове підключення до мережі сьогодні є практично у кожному будинку. Існує безліч чуток та міфів щодо того, шкідливий для нашого здоров’я Wi-Fi чи ні.
Чим популярніша ця технологія, тим більше виникає суперечок щодо її безпеки для людини. Іноді наші абоненти звертаються до нас зі схожими запитаннями.
- «Як вай-фай впливає на мозок?»
- «Чим шкідливий вай-фай для людини?»
- «Чому не можна спати поряд із роутером?»
- «Що небезпечніше: вай-фай чи мобільний інтернет?»
- «Безпечна відстань від вай-фай роутера»
- «Чи шкідливий роутер у спальні?»
- «На якій відстані від роутера безпечно спати?»
- «Як зменшити випромінювання від роутера»
Такі запити можна зустріти досить часто у мережі.
Ми пропонуємо розібратися у цьому питанні разом з нами.
Як працює технологія Wi-Fi
В рамках даного типу зв’язку інформація перетворюється на радіосигнал і передається в ефір за допомогою антени. Відбувається взаємодія точки доступу (роутера) та клієнтів (ноутбук, планшет, телефон). Канал передачі даних повинен бути зашифрований для захисту користувачів.
Роутер із технологією Wi-Fi «ділиться» з іншим обладнанням доступом до інтернету за допомогою електромагнітних хвиль. За допомогою точок доступу можна розгортати та розширювати мережу без прокладання кабелю. Користувачі не прив’язані до одного місця дротами, а до мережі може підключитися безліч пристроїв різного типу.
Електромагнітні хвилі присутні в нашому житті вже багато років, адже колись їх використовували в радіоприймачах для передачі сигналу. Саме через них виникли суперечки про шкоду цієї технології.
Цьому сприяють нерозуміння принципу роботи технології та різні міфи, які часто зустрічаються в інтернеті. По суті, Wi-Fi мало чим відрізняється від звичайного радіомовлення. Але ж ми не вважаємо радіо шкідливим?
Сила випромінювання
Назвати точний рівень потужності випромінювання сигналу Wi-Fi неможливо, оскільки це залежить від моделі мережевого пристрою.
Чим більше антен у вашого роутера, тим сильніше і на більшу відстань може поширюватися сигнал. Багато сучасних роутерів надають можливість самостійно контролювати рівень сигналу у налаштуваннях.
Середня потужність роутера не перевищує 100 мВт (0,1 Вт). Для порівняння, максимальна потужність випромінювання мобільного телефону – 2 Вт (середня – 1 Вт). Увімкнена мікрохвильова піч виробляє близько 800 Вт, що у 800 000 разів більше сигналу роутера.
Порівняння випромінювання від роутера та інших пристроїв
Жодне з перерахованих випромінювань не вважається небезпечним для організму, якщо дотримано належних умови використання.
Насправді Wi-Fi хвилі є найбільш слабкими з усіх можливих випромінювань, які щодня оточують нас. Вони не завдають значної шкоди здоров’ю. Варто зазначити, що технології всього 20 років тому, можливо, наслідки її присутності у нашому повсякденному житті ще не помітні.
Мінімізація впливу хвиль
Отже, чи має сигнал Wi-Fi шкідливий вплив на нас? Чи шкідливий Wi-Fi роутер? Питання риторичне.
Проводилося багато досліджень, спрямованих з’ясувати, чи дійсно Wi-Fi шкідливий для здоров’я, проте однозначно довести або спростувати цю тезу поки не вдалося.
Насамперед має значення те, скільки часу ми зазвичай користуємось пристроєм. Все залежить не від наявності або відсутності випромінювання в будь-якій техніці, а від того, наскільки розумно ми її використовуємо.
Не бійтеся використовувати гаджети і дбайте про себе!
Джерела інформації: